Esra İSPALARLI

İlk, orta ve lise öğrenimimi doğum yerim olan Eskişehir’de tamamladım ( Eskişehir Atatürk Lisesi). İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV bölümünden 1991 yılında mezun oldum.

Sektörel dergi yayımcılığı ile başladığım mesleğime film yapım şirketinde yardımcı yönetmenlik, tv haber merkezinde editörlük, ve bir dergi grubundaki çalışmalarından sonra aile firmamızda ticarete devam ettim. 2005 yılında kendi firmamı kurarak endüstriyel seramik (duvar seramiği dekorları) üretiminde çalıştım.

Aynı yıllarda Beykoz’da kendi çocuklarımızdan yola çıkarak birlikte oluşturduğumuz annelerle şu an faal olmayan ‘Oyun Sanat ve Zanaat’ Derneğini kurduk. 2016 yılında Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz Şubesi’nin Kurucu Başkanlığını üstlenerek, halen başkanlık görevime devam etmekteyim. 2018’den itibaren de kurucular arasında yer aldığım Riva Kadın Kooperatifi oluşumunun içerisindeyim. Aynı yıl Antur Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği’mizin Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundum.

2019 yerel seçimlerinde bir siyasi partimizin Beykoz Belediye Başkan adayı olarak seçim çalışmalarına katıldım. Öncü Kadın Genel Yönetim Kurulu üyesiyim.

İki kız evlat sahibiyim.