Çiğdem METE

1978 yılında Beykoz ‘da dünyaya gelmişim. İlk ve orta öğrenimimi ilçemizde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimimi Sakarya Üniversitesinde sürdürdüm.

Mezuniyet sonrası, 4 yıl gibi bir süre, bankacılık yaptıktan sonra asıl alanım olan ve gönlümün attığı öğretmenlik mesleğine geçiş yaptım. Uzun yıllar özel sektörde Rehber Öğretmen, Rehberlik Servis Yöneticisi ve Okul müdürü görevlerinde bulunduktan sonra Marmara Üniversitesin de Aile ve çift Danışmanlığı uzmanlık eğitimimi tamamladım. Oğlumun okul süreci nedeniyle, hafta sonu çalışma ve uzun mesai saatleri şartları olan çalışma şeklimi değiştirerek Milli Eğitimde Ücretli öğretmen görevlerini tercih ettim. Yaklaşık 7 senedir ücretli öğretmen olarak Özel Çocuklarımızla birlikte olup aynı zamanda özel olarak Aile ve Çift Danışmanlığı ve Koçluk hizmetleri vermekteyim.

Okumanın yaşı ve sınırı olmadığı prensibi ile İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 3 sınıf öğrencisiyim.

1986 yılında Beykoz Belediyemizin o yıllardaki ilk oluşumlarından Beykoz Çocuk Kulübün ‘de görev alarak sosyal çalışmalara başladım.

Beykoz Vakfının ilk yılları olan 1995 yıllarında değerli büyüklerimle beraber, en küçük kurucu üye olarak görev aldım.

İlçemizde geçmiş dönemde görev yapan müftümüz Hüseyin Demirtaş Önderliğinde Kuran Kurslarımızda bayanlarla Evlilik ve Ebeveynlik Okulunda 12 hafta Eğitimci olarak gönüllü bulundum.

Beykoz Aile Koruma Derneğinin kuruluşunda yer alarak, danışmanlık desteği ihtiyacı olan ailelerle bir araya gelerek çözüm yolları üzerine görüşmeler gerçekleştirdim.

Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisimiz de Aile, Sosyal Farkındalık ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyon Başkanı olarak görevlendirildim.

Toplumun temeli ailelerimiz ve ailenin güç kaynağı biz bayanlar için Beykoz‘umuzda güzel projelerde buluşabilmek dileğiyle…