Ayça Figen ŞENEL

İzmir doğumluyum, Nişantaşı Kız Lisesi mezunuyum. Yaklaşık 40 yıldır Kanlıca’da yaşıyorum.

Evli ve 2 çocuk annesiyim.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde sicil memurluğunda bulundum. Ardından doktor eşim ile birlikte Gaziosmanpaşa, Beylerbeyi, Anadoluhisarı, Kavacık ve Levent’te sağlık sektöründe hizmetler verdik. Kendi hastanemiz olan Gaziosmanpaşa Ünal Hastanesinde sağlık sektöründe hizmette bulunduk.

Bu çalışmalar sırasında çeşitli Sosyal Yardım projelerinde bulundum. Bunlardan bazıları,

Okul Yapma Yaşatma Derneği olarak, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Naci Ekşi’nin destekleri ile bir ilköğretim okulu inşaa ettik.

Ahmet Merter İlkokulu’na  15 ek derslik ve yuva inşaa edildi. Bu sırada semt okullarında çocukların giyim ihtiyaçları karşılanmaya devam edildi.

Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda Koruma Derneği Başkanı olarak Sayın Valimiz Hayri Kozakçıoğlu ile 0-18 yaş arası çocuklarımıza çeşitli desteklerde bulunduk. Aynı kurumda Üniversite öğrencilerimize çeşitli imkanlar sağlandı ve kuruma soğuk hava deposu kuruldu. Evlenme çağına gelen gençlerimize yardım geceleri tertip edelerek, toplanan gelirler ile yuva kurmalarına imkan tanındı.

Bahçelievler Lepra (Cüzzam) hastalarına ilaç ve hasta ailelerine yardım desteği amacıyla kermesler tertip ettik.

Şu an Kanlıca Muhtar azasıyım ve Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde Doğa ve Hayvan Hakları Komisyon Başkanlığını yürütmekteyim.

Bu süreçte doğaya ve hayvanlara olan sevgim ile kalıcı yasal yükümlülükleri yerine getirebilmek amacındayım.